רחל מייברי

Rachel Mayberrie RN, BSN

Deputy Chairman

Irit Avisar RN LLB MHA

Chairman

האגודה הישראלית לסיעוד קנאביס רפואי (ע"ר) מספר 580661221 הינה ארגון ללא מטרות רווח, שהוקם ב 18 במרץ 2018 במטרה לשפר את איכות הטיפול בחולי הקנאביס הרפואי ולספק סיעוד מקצועי עם ידע בקנאביס והכשרה מתמשכת. 

מייסדות העמותה אחות ועורכת דין אירית אבישר ואחות רחל מייברי.

האגודה הישראלית לסיעוד קנאביס רפואי (ע"ר) הינה ארגון שבא להעלות את הסטנדרטים בעבודה, לקדם מחקרים קליניים ולשפר את איכות החיים של המטופלים בקנאביס רפואי בישראל.

בשנים האחרונות אנו ערים להתפתחות בתחום הקנאביס וההתויות לקבלת רשיון רפואי בהתאם לנוהל 106 של משרד הבריאות הולכות ומתרחבות. מספר המטופלים העומד על קרוב ל 120,000 כיום, גדל מיום ליום. בין תפקידיו הרבים של הסיעוד לקדם מצוינות, חינוך, מחקר ופיתוח מדיניות ולכן טבעי כי מקצוע הסיעוד ישתלב גם בטיפול בקנאביס. בהמשך להכשרת רופאים לתחום הקנאביס, חשוב שגם האחיות ילמדו על הנושא. אחיות נמצאות בקרבת המטופל יותר מכל איש צוות אחר ומדריכות את המטופלים ובני משפחותיהם במגוון תחומים. רבים מהמטופלים בקנאביס אינם מאושפזים ונמצאים במעקב בקהילה ולפיכך האחות נמצאת במרכז הטיפול. 

על הלוגו של העמותה:

המשולש סולם הצרכים של מסלאו. על פי תיאוריה זו קיימת היררכיה של צרכים, אשר מאורגנים על-פי סדר חשיבות. הפירמידה מחלקת את הצרכים האנושיים לרמות שונות החל מהרמה הנמוכה ביותר שבה הבסיסיים ביותר, כמו הצרכים הגופניים דוגמת הצורך לאכול ולשתות, ועד לרמת הצרכים הגבוהה הנמצאת בראש הפירמידה ובה הצורך במימוש העצמי, שחלק גדול מהאנשים לא מגיע אליו כלל. לפי מסלאו, אי אפשר, למלא צורך אחד בלי שנמלא את הצורך שמתחתיו בפירמידה. חולים מתקשים במימוש עצמי. מסלאו כותב על חוויות שיא ברגע בו מושג מימוש עצמי. קנאביס רפואי יכול לסייע בהבנת חוויות שיא, להיות בשלום עם עצמך – מבחינה פיזית ונפשית. להיות חופשי מכאב וסבל תוך התמודדות עם מחלה ואפילו התמודדות עם מוות.

הרמה הראשונה והבסיסית – צרכים פיזיולוגיים.

רמה שנייה – צורך בביטחון.

רמה שלישית – צורך השתייכות.

רמה רביעית – צורך בהערכה של החברה.

רמה חמישית וגבוהה ביותר – צורך במימוש עצמי.

המעגל  מעגל החיים- ראיית האדם כמכלול, כשלם.

הציפור  מסמלת את הנפש

כנפי הציפור עלי קנאביס